Cayma Hakkı

Ürün iadesi işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da belirtilen şartlar uygulanır.Yasal süresi 14 gün olan cayma hakkını giove.store , müşterileri için 60 gün olarak uygulamaktadır. Alıcılar, giove.store İade Şartları sayfasında açıklanan şartların yerine getirilmiş olması koşuluyla 60 gün içinde cayma hakkına sahiptir.

Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının giove.store .com.tr‘ye 60 günlük bu süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir.Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, tüketicinin talebi doğrultusunda altın, değerli metal veya değerli taş kısımlarına yazı yazılan ürünler, vb. gibi tüketicinin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.

Bildirim için müşteri ilişkileri iletişim formunu kullanabilir ya da [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz. https://www.giove.store ’den onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz olarak size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir.

İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa, 30 gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir.

Tüketicinin cayma hakkını kullanarak yapmış olduğu iadelerde, satıcının söz konusu ürünün teslimatı için kargo firmasına ödemiş olduğu tutarlar ve hizmet bedeli düşülerek iade işlemi yapılır. İade edilecek tutarın kredi kartı hesabınıza yansıması 1-4 hafta arasında sürmektedir.

X
X